Відновлення продуктивності свердловин методом зарізки бокових стовбурів.

Відновлення продуктивності свердловин методом зарізки бокових стовбурів.

Відновлення продуктивності свердловин методом зарізки бокових стовбурів (ЗБС) — один з найперспективніших і екологічно безпечних напрямків у підвищенні видобутку вуглеводнів.

Після екстенсивної і нераціональної експлуатації українських родовищ багато з них, маючи значні залишкові видобувні запаси вуглеводнів, практично виснажені.

Цей, здавалося б, суперечливий факт доведений фахівцями галузі і означає, що геолого-технічна експлуатація родовищ старими способами неможлива.

Усі основні родовища України вже відкриті і знаходяться в тривалій розробці.

Це призвело до того, що запаси вуглеводнів знаходяться зараз тільки в «тупикових» або «застійних» зонах родовищ, виокремлених обводненими зонами.

Щоб досягти цих зон, часом зі значними запасами, існує абсолютно безпечна з екологічної точки зору, але при цьому ефективна технологія.

Вона не потребує виділення додаткових ділянок на поверхні землі для розміщення обладнання, вилучення земель з сільськогосподарських фондів під технологічні потреби, створення небезпечних «комор» для використаного бурового шламу.

Йдеться про технологію відновлення недіючих свердловин методом вирізання «вікна» в експлуатаційних колонах діаметром 139,7–168,3 мм і буріння бокового стовбура.

Технологія включає наступні операції:

ізолювання ділянки стовбура в експлуатаційній колоні, розташованої нижче місця забурювання бокового стовбура, цементним мостом;

вирізання «вікна» або видалення суцільної ділянки експлуатаційної колони;

забурювання орієнтованого в заданому напрямку бокового стовбура за допомогою клина-відхилювача (або без нього);

буріння похило спрямованої або горизонтальної частин стовбура свердловини з відповідним відходом від старого вибою;

спуск хвостовика діаметром 89–114 мм і його цементування;

освоєння свердловини.

Quotations

Twitter

navigator__k В США началась крупнейшая за 35 лет забастовка нефтяников. И Баррель нефти Brent подорожал до 56 долларов. http://t.co/sgKWI0aFpZ
navigator__k "Ой все": JKX Oil & Gas прекращает инвестиции в Украине из-за повышения налогов. http://t.co/cHJoPdwUeT . http://t.co/eY0nRZvKsC

ТОВ Навігатор комплект

Компанія здійснює буріння свердловин на нафту і газ, комплексний ремонт бурових станцій, відновлення свердловин методом бокової зарізки, менеджментом проектів буріння.

03680 м Київ, проспект Палладіна, 44

 

Тел: (044) 500-85-64

   

JoomShaper
// google analytics